اضطراب در کودکان

اضطراب نیز یک حالت طبیعی برای افراد است. اضظراب در هر شرایطی بوجود می آید اما بیشتر در شرایط جدید و موقعیت های ناشناخته بوجود می آید. کودکانی که در معرض یک فاجعه ی ناگهانی قرار می گیرند ، ممکن است نشانه های حاد یک بیماری در آن ها ایجاد شود ، حتی اگر ناراحتی های اساسی شخصیتی نداشته باشند. کودک ممکن است نسبت به یک آتش سوزی ، تصادف اتومبیل یا مرگ شخص مورد علاقه اش با اضطراب مخرب واکنش نشان دهد و به یک کودک خیالاتی تبدیل شود که در این صورت نیاز به درمان فوری دارد.

اضطرابی که از فاجعه ی جدید ایجاد شده است بدین طریق از بین می رود که کودک مضطرب در حضور یک بزرگ تر فهمیده ، بتواند آن فاجعه را با اسباب بازی هایش به نمایش بگذارد ، و حوادث و خاطرات ترسناک خود را در قالب واژه ها بیان کند.

دودسته از کودکان مضطرب خواهند شد

  • کودکانی که خیلی محدود میشوند از طرف والدین
  • کودکانی که کاملا آزاد و بدون محدودیت هستند

والدین سختگیر دو نوع بچه پرورش میدهند. یا فرد مضطرب، نگران، و سواسی که به خود بسیار سخت می گیرد و با وجود موفقیت هایش هیچ لذتی از زندگی نمی برد

یا فردی لجباز و فراری از کار

با سختگیری نمی توانیم کودک موفق، سالم و خوشبخت تربیت کنیم. کودک تا زمانی که به خودش و دیگری آسیب نمی رساند و به حق کسی تجاوز نمی کند بهتر است آزاد باشد.

ترس

ترس دلیل واقعی داره. مثلا تو جنگل راه میریم یه خرس میبینیم. وقتی خرس را کشتن ترس تمام میشه. یعنی عامل ترس وقتی از بین رفت خود ترس هم از بین میره.

اما اضطراب دلیل واهی داره. خرس تو جنگل وجود نداره ولی میگه نگنه خرس وجود داشته باسه. و چون دلیل واهی از بین نمیره اضطراب ماندنی هست. پس اضطراب خیلی بدتر از ترس است.


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *