بچه های وظیفه شناس داشته باشیم

والدين موظفند رفتار هاي تربيتي شان را در جهت پرورش کودکاني مسئول پذیر سوق دهند. کودک باید درک کند که در قبال وظايف خود پذيرش مسئوليت کند.

برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و الویت دادن به کارها در ایجاد مسئولیت‌پذیری فرزندان نقش دارد.دانش آموزان و خانواده‌های آنها باید در آغاز سال تحصیلی مسئولیت‌پذیر باشند بعضی خانواده ها به علت گرفتاریهای مختلفی که دارند از مسئولیت‌پذیری کمتر نسبت به دانش‌آموز خود برخوردارند.

دسته دیگری از خانواده‌ها نسبت به مسئولیت‌پذیری در قبال دانش‌آموزشان آگاهی دارند و احساس مسئولیت بیشتری در آنها دیده می‌شود.

والدین الگوی خوبی برای فرزندان خود در زمینه مسئولیت‌پذیری هستند در صورتی که والدین تمام کارهای فرزند خود را انجام دهد فرزندانشان افراد مسئولیت‌پذیری نخواهند بود ایجاد مسئولیت‌پذیری در فرزندان به طور حتم به ایام آغاز مدرسه محدوده نمی‌شود این ویژگی باید قبل از سنین مدرسه در کودک ایجاد شود.

354120120

 ایجاد مسئولیت‌پذیری در فرزندان دوره‌ای مداوم است که به طور حتم برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و الویت‌ دادن به کارها در ایجاد آن نقش دارد این ویژگی در کودکان با انجام کارهای شخصی وی توسط خودش در سنین کودکی ایجاد می‌شود بعضی افراد در سنین کودکی برای انجام کارهایشان به پدر و مادر متکی هستند.

برخی والدین تا سنین دانشگاه فرزندانشان کارهای آنها را انجام می‌دهند و اینگونه فرزند در بزرگسالی شخص مسئولیت پذیری نخواهد بود تشویق کردن فرزندان برای مسئولیت‌پذیری به طور حتم در ایجاد این ویژگی در آنها تاثیر بهتری می‌گذارد همچنین تنبیه از ایجاد این ویژگی در وی جلوگیری می‌کند. والدین الگوی فرزندان در زمینه مسئولیت‌پذیری باشند و مطابق رشد هوشی فرزندشان این ویژگی را در وی ایجاد کنند و به وسیله تشویق و تقویت آن مسئولیت‌پذیری را به وی آموزش دهند.


 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *