بچه ها با حیوانات خانگی استرس کمتری دارند

بر اساس تحقیق منتشر شده بوسیله مرکز کنترل و محافظت از بیماری: “با وجود سگ خانگی در منزل این امکان وجود دارد که فرزند شما در برابر اضطراب محافظت شود”.

از جمله نگرانی های بارز بهداشت عمومی در امریکا بیماریهای چاقی و روانی کودکان است. از آنجا که این بیماریها در دوران کودکی شروع می شوند، روش های پیشگیری و درمان زود هنگام توصیه می شود.

سرویس سلامت عمومی امریکا اعلام کرد : که سگهای خانگی برای سلامتی افراد بالغ مفید هستند.

بر اساس تحقیقاتی که در استرالیا و انگلیس صورت گرفته ، بین فعالیت زیاد جسمانی(راه رفتن و جنب و جوش بازی با حیوان خانگی) بچه ها یی که در سنین ۳ تا ۹ هستند با شاخص توده ای بدنشان(محاسبه چربی بدن بر اساس وزن و قد) ارتباط مستقیم است.

متاسفانه چنین تحقیقی در امریکا انجام نشده است. به شواهد و مطالعات بیشتری برای اثبات چنین تاثیری بر مالکین حیوانات خانگی  نیاز است.

چگونه حیوانات خانگی به سلامت روانی کمک می کنند؟

حیوانات خانگی انگیزه ای برای مکالمه هستند، با هیجان و شادی که ایجاد می کنند موجب از بین رفتن اضطرابات اجتماعی می شوند.سگها هم به دنبال اشاره های ارتباطی انسان هستند، که می تواند به رشد عاطفی کمک کند.

32145870

حقایق کوتاه در مورد حیوانات خانگی

۳۰ درصد افراد خانه دار در امریکا صاحب سگ هستند.

۴۰درصد  گربه دارند.

۳۰درصد صاحب اسب هستند.

در مورد رابطه سلامت و حیوانات خانگی بیشتر بدانیم

در یک نظر سنجی از بچه های سنین۵ سال حیوانات امتیاز بیشتری نسبت به انسانها آورده اند، هم از نظر اعتماد و راحتی و هم عزت نفس ..

درمان به وسیله سگها موجب  کم شدن اضطراب و آشفتگی می شود. افسردگی جدایی را کم می کند و دلبستگی در کودکان ( به وسیله ازدیاد سلامت روانی و کاهش اختلالات رشد ) را افزایش می دهد.

ارتقاء مهارتهای رفتاری و عاطفی بچه ها می تواند به جلوگیری از اختلالات روانی ، عاطفی و رفتاری در حین دوران بلوغ کمک کند.

اگر بودن با سگ خانگی در دوران کودکی موجب رسیدن به چنین اهدافی می شود، تعامل مثبت با توله سگ می تواند از مشکلات بالقوه (پنهانی) ناشی از رشد در دوران نوجوانی یا بعد از آن جلوگیری کند.

به هرحال مدارک کمی برای ارائه به والدینی که دارای حیوانات خانگی هستند،وجود دارد .

آیا سگ می تواند به کاهش شاخص توده ای بدن و اضطراب کمک کند؟

در تحقیق اخیر، محققان در مرکز پزشکی باسِت در نیویورک بر روی فرضیه ای پژوهش کردند که سگهای خانگی  تأثیر مثبتی بر وزن و سلامت روانی کودکان دارند.

قبل از معاینه سالیانه، والدین پرسشنامه اینترنتی سلامتی را کامل کردند، که بر روی شاخص توده ای بدن، فعالیت جسمانی، سلامت روانی و مالکیت حیوان خانگی تمرکز داشت.

364820

تفاوت فاحشی بین وزن بچه هایی که حیوان خانگی دارند و آنهایی که ندارند ، نیست .حتی زمان تماشای تلویزیون و فعالیت بدنی شان یکسان است اما  میان یی درصدی که حیوان خانگی دارند فقط یی درصد به مشکل اضطراب دچارند و این در حالی است که این میزان برای بچه هایی که حیوان خانگی ندارند یی درصد است .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *