تاثیر ماکروویو بر ناباروری

در دنیای تکلونوژی امروزه یکی از وسایلی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است ماکروفر است که با قابلیت های بسیارش جایی در خانواده ها برای خود باز کرده است. زمزمه های ضرر های این دستگاه همیشه وجود داشته اما این بار درباره نازایی و ناباروری است.

اولین وسیله پخت و پز مایکروویو در سال ۱۹۷۴ وارد بازار شد و امروزه در بسیاری از خانه ها ، دست کم یک اجاق مایکروویو وجود دارد. یک اجاق مایکروویو غذا را با استفاده از امواج الکترومغناطیس با فرکانس بالا می پزد. مولکول های موجود در این غذاها با سرعت ۲۰۰۰ بار در ثانیه تحریک می شوند. و این امر منجر به گرم شدن خود به خودی غذای می‌شود. اگر چه طرفداران این وسایل معتقدند که اجاق مایکروویو طوری طراحی شده است که امواج الکترومغناطیس از داخل ان به بیرون نشت نمی‌کند اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند این امواج می توانند به بیرون نشت کرده و روی باروری ما اثر بگذارند.

موضوع دیگر این است که این غذاها ممکن است به طریق ناشناخته ای تغییر کنند چون در اجاق های مایکروویو از آب استفاده نمی شود، ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین C حفظ می شوند؛ مثلاً ۸۲ درصد ویتامین C موجود در گوجه فرنگی در این روش پخت حفظ می شود اما ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین های K, E, D, A آسیب بیشتری می‌بینند.

تخمۀ کدو تنبل حاوی مقادیر توجهی اسیدهای چرب ضروری است که نقش مهمی در باروری زن دارند و پختن با اجاق مایکروویو باعث از بین رفتن ۴۶ درصد این چربی ها می شود. امواج مایکروویو می‌توانند باعث تخریب دیواره‌های سلولی در غذاهای گیاهی مثل سبزیجات شوند.

به نظر می رسد فرآیند پختن غذا با امواج مایکروویو در تولید رادیکال های آزاد نیز نقش داشته باشد. (بین رادکیل های آزاد ی بیماری های سرطان، رماتیسم مفصلی، پیری زودرس و بیماری های عروق کرونر قلب رابطه وجود دارد). در هر صورت اگر به فکر باردار شدن هستید، بایداز عواملی که میتواند شانس باردار شدن شما را کاهش دهد اجتناب کنید.

منبع: به نقل از سایت بانوان برگرفته از کتاب راه های طبیعی درمان نازایی


 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *