تربیت جنسی کودکان

اساسا با توجه پایین آمدن سن جنسی و بلوغ جنسی زود رس ، کودکان با مشکلات زیادی مواجه می شوند و همچنین دسترسی به شبکه های اجتماعی و اینترنت و ماهواره و… باعث شده که سن و بلوغ جنسی زود رس شود و والدین باید کمک کنند تا فرزندانشان را متناسب با درک و فهمشان با مسایل جنسی آشنا کنند.

چگونه به كودك خود بياموزيم از نظر جنسي از خود مراقبت كند؟ به او بياموزيد بدنش متعلق به اوست و كسي نميتواند بدون رضايت او با او تماس فيزيكي داشته باشد. براي اين آموزش هرگز كودك خود را به زور در آغوش نگه نداريد و نبوسيد وبه ديگران هم چنين اجازه ايي ندهيد.

به او نه گفتن را بياموزيد ،اين آموزش بايد از منزل شروع شود به او تماس خوب و تماس بد را بياموزيد.

مثلا چگونه نبايد بوسيده يا لمس شوند، نقاط ممنوعه كه فقط والدين و دكتر ميتوانند آنرا ببينند يا تماس داشته باشند را مشخص كنيد و از آنها بخواهيد هركس با آنها تماسي داشت كه باعث ناراحتي آنها شد حتما به شما خبر دهند.

تربیت جنسی

طریقه مواجهه با کنجکاوی جنسی در کودک، معطوف کردن ذهن و حواس بچه به بازی و سرگرمیهای دیگری غیر از اینکار است.

بچه ای که با بزرگتر از خودش همنشین میشه باعث میشه سن عقلی او بیشتر رشد کنه، مثلا بچه ۱۰ساله با بچه ۱۴ساله میگرده و چهارده ساله ها راجع به مسائل جنسی یه جور دیگه حرف میزنن که ده ساله ها اصلا نباید اینا را بشنوند ولی میبینید بچه ۱۰ ساله مثل بچه ۱۴ ساله حرف میزنه و این حرف ها را می بره تو مدرسه برای بچه های ده ساله میزنه. به این میگیم بلوغ زودرس جنسی…

والدین سوال میکنن جواب سوالات دینی یا جنسی یا … کودکمون چی بدیم؟!

این برای ما باعث غصه و ناراحتیه. والدین باید از فرزندانشون لااقل چند قدم جلوتر باشند.

قبل از ورود فرزند به سن خاص با شرایط و حال و هوای آن سن آشنا باشند و خودشان را برای سوالات و پیشامدهای خاص هر سنی آماده کنند.

مثل کارت رشد جسمی که شرایط و دستورالعمل سلامت جسمی کودک را تعریف و تعیین میکند, باید با رشد روانی و فکری و… کودک نیز آشنا باشیم.

والدینی که به کودکان بزرگشان اجازه می دهند که با آن ها در یک رختخواب بخوابند

و هیچ اشکالی در این نمی بینند که دهان بچه هایشان را ببوسند و گاهی با معادل های لفظی با کودکان عشقبازی می کنند.

اینگونه رفتار آثار مخربی بر رشد جنسی کودکان برجای می گذارد.

آیا میدانید ۶۰% یادگیری ها و تغیرات مغزی نوزاد در زمان خواب صورت میگیرد!!!!

کودک ما تا ۱۰ ماهگی باید به صورت همپتو با ما و از ۱۰ ماهگی تا ۳ سالگی هم اتاق با ما بخوابد و بعد از آن جدایی صورت بگیرد.

آزار جنسی زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد بالغ با کودک رفتارهای جنسی انجام می‌دهد. بوسیدن، لمس کردن و انجام عمل جنسی با کودک به طور قطع و یقین کودک‌آزاری است.

کودک به اقتضای سنش درکی از عمل جنسی ندارد و به همین دلیل اساسا نمی‌تواند گرایشی به رابطه جنسی داشته باشد.

یک فرد بالغ نسبت به آنچه انجام می‌دهد آگاه است ولی کودکی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد هیچ درکی از کاری که با او می‌کنند ندارد بنابراین تنها مقصر کودک‌آزاری، فرد بالغ است و بس.


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *