خانم های باردار این تست را پس از زایمان انجام دهید

اصولا پزشکان متخصص مادرانی که از بارداری فارغ میشوند را به انجام تست هایی توصیه میکنند. مادرانی که در طول بارداری دچار قند خون بالا بوده اند به احتمال زیاد مشکلشان پس از وضع حمل رفع میشود اما لازم است برای اطمینان خاطر این تست را بدهند.

دکتر مهاجری گفت: اگر چه بیشتر دیابت‌های دوران بارداری پس از این دوران برطرف می‌شوند، توصیه می‌شود که خانم‌ها پس از وضع حمل، این موضوع را بررسی کنند. دکتر محمدرضا مهاجری، فوق‌تخصص غدد و متابولیسم و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اکثر بیماران مبتلا به دیابت دوران بارداری، پس از این دوران، به وضعیت عادی بازمی‌گردند. اما در برخی موارد محدود ممکن است این اتفاق رخ ندهد و قندخون فرد همچنان بالا بماند.

postpartum-e7

دکتر مهاجری با اشاره به لزوم پیگیری این نکته توسط بیماران گفت: به این بیماران توصیه می‌شود که ۶ تا ۸ هفته پس از پایان دوره بارداری تست ۷۵ گرمی تحمل گلوکز را انجام بدهند تا میزان سلامتی آنها از نظر ابتلا به دیابت مورد بررسی قرار گیرد. وی در این مورد افزود: مادرانی که در دوران بارداری به دیابت بارداری مبتلا می‌شوند، پس از این دوران مستعد ابتلا به دیابت نوع II هم هستند و انجام بررسی‌های بیشتر در این مورد برای آنها لازم و ضروری است.

منبع: http://www.lalay.ir


 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *