خصوصیات پوشک مناسب برای نوزادان

چیزی که قرار است تا دو سه سال چندین ساعت به بچه ات وصل باشد، حتما چیز مهمی است؛ حتی اگر اسمش پوشک باشد که آدم را یاد بوی بد و چیزهای تهوع آور بیندازد!

خصوصیات پوشک مناسب برای نوزادان

یک پوشک مناسب، فقط قرار نیست حجم توده شلوار بچه را کم کند. یک پوشک  نامناسب ممکن است موجب انحراف پاهای کودک، عفونت ادراری، حساسیت پوستی و بیماری های جدی تری شود، پس انتخاب پوشک  را دست کم نگیرید. یادتان باشد مارک پوشکی ممکن است ایرادی داشته باشد، این را همه مادران باتجربه می دانند.

یکی گران است، یکی پس می دهد، یکی گلوله می شود، یکی روی ران بچه خط می اندازد و یکی دیگر که هیچ کدام از این مشکلات را ندارد در شهر شما پیدا نمی شود! مهم این است پوشکی را انتخاب کنید که کمترین معایب و بیشترین فواید را داشته باشد. این دو صفحه هم یک راهنمایی است، برای انتخاب نمونه های آزمایشی. چند جور پوشک  را آزمایش کنید، تا بهترینش دست تان بیاید؛ بهترین برای شما و کودکتان!

147896

 یک پوشک خوب باید…

ارزان باشد

این فاکتور را دست کم نگیرید. با یک محاسبه سرانگشتی، شما برای هر ماه تقریبا دو بسته کامل پوشک  لازم دارید و این ماجرا تا ی یا ی سالگی کودک تان ادامه دارد. شما که نمی خواهید همه پول هایتان را پای پوشک  بدهید؟!

 یک پوشک خوب باید…

بلند باشد

به خصوص چند ماه اول که غذای کودک فقط شیر است، مدفوع آبکی او به احتمال زیاد از پشت بیرون می زند. برای این که مجبور نباشید هر بار تا گردن کودک را بشویید، یک پوشک  با پشتی بلند انتخاب کنید. می توانید بعد از چهار ماهگی نوع پوشک  را عوض کنید.

 یک پوشک خوب باید…

جذب خوبی داشته باشد

پوشکی که خوب جذب نکند، پس می دهد یا گلوله گلوله می شود. پوشک  های دارای لایه جاذب رطوبت در داخل و سطح پوشک، بهترین گزینه اند.

 یک پوشک خوب باید…

ظریف باشد

ظریف بودن پوشک  فقط به این درد نمی خورد که حجم توده زیر شلوار را کم کند. یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن او هم اثر بگذارد. پوشک باید هم قطر کمی داشته باشد و هم فاصله ای بیشتر از ی انگشت بین دو پای کودک ایجاد نکند.

 یک پوشک خوب باید…

لایه رویی اش کتان باشد

پوشک  هایی که لایه رویی آن ها پلاستیک است، امکان تبادل هوا با بیرون را ندارند و بنابراین پای کودک خیلی زود دچار سوختگی می شود. در بین مارک های ایرانی تنها چند تا کتان هستند، اما پوشک های خارجی همگی کتانی هستند.

با کمی امتحان می توانید یک پوشک مناسب برای کودک تان پیدا کنید. هنگام آزمایش کردن پوشک های مختلف، حواس تان به این چیزها باشد. یک پوشک خوب نباید این نشانه ها را داشته باشد:

 یک پوشک  خوب نباید…

 روی ران بچه جا بیندازد.

 گلوله شود یا پنبه هایش از هم باز شوند.

 از طرفین یا از پشت پس بدهد.

12589

 با هر بار ادرار بوی ناجور بدهد.

عطری و کرم دار باشد. (به خصوص برای دخترها)

 کریستال های رطوبت گیر آن از داخل پوشک بیرون بیاید و به پای کودک بچسبد.

 بین دو پای کودک بیشتر از یک انگشت فاصله بیندازد.

پلاستیکی باشد.

 چسب هایش به راحتی کنده نشوند.


 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *