درمان اوتیسم در دوران جنینی؛ در آینده ای نزدیک

اوتیسم یکی از بیماری هایی است که امروزه نگرانی بسیاری از مادران باردار است که کودکشان دچار آن نشود. با توجه به شیوع روز افزون این بیماری و همچنین عدم وجود دلیلی قطعی برای ایجاد این بیماری پژوهشگران در پی آنند که این بیماری را در دوران جنینی تشخیص و آن را درمان کنند.

به گزارش شبستر خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، همه گیری بالای بیماری اوتیسم در جهان باعث شده است تا پزشکان به دنبال راهی برای جلوگیری از بدنیا آمدن نوزادان مبتلا به این بیماری باشند.

گفتنی است، پژوهشگران امیدوار هستند در روش تشخیص و درمانی جدید با مسدود کردن سلول‌های خاصی در طول دوران بارداری در بدن مادر مانع از بروز عفونت مسبب ایجاد بیماری اوتیسم در جنین شوند.

بررسی‌ها نشان می دهند، پژوهشگران با تحقیق بر روی موش‌های باردار دریافته‌اند موش‌هایی که دارای سطوح بالاتری از پروتئین IL-1YA بوده‌اند، بیشتر علائم اوتیسم در جنین‌های موش آنها مشاهده شده است.

پژوهشگران امیدوار هستند با مسدود کردن سلول‌‌های مرتبط با عفونت به ترمیم ساختار طبیعی مغز جنین قبل از تولد بپردازند.

پژوهشگران معتقد هستند عفونت‌های ویروسی در دوران بارداری نقش‌ مهمی در توسعه بیماری اوتیسم دارد و با کنترل آن می‌توان از بروز اوتیسم در جنین جلوگیری کرد و حتی مغز آسیب دیده جنین در آستانه ابتلا به اوتیسم را به حال اول بازگرداند.

نتایج این پژوهش در مجله علوم منتشر شده است.

منبع:http://shabestarnews.ir


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *