دیدگاه طب سنتی در رابطه با عوامل بیش فعالی کودکان

نوع تغذیه در تمدن امروزی سبب شده که مواد شیمیایی وارد غذاها شوند که همین موارد در بیش فعالی تاثیر گذار هستند.

میزان نمک بالا در کنسروها و مواد شیمیایی و نگهدارنده که مادر باردار به همرا غذا مصرف مینماید که برخی ازین مواد شیمیایی تاثیر بسیار زیادی در بیش فعالی دارند. به عنوان مثال مصرف قرص های حاوی فیفول یا شربت های آهن باعث ایجاد بیش فعالی در کودک خواهد شد. حتی مواد شیمیایی مثل بنزوات سدیم ، گلوتونات سدیم و نیترات سدیم که در مواد غذایی مختلف وارد شده اند باعث ایجاد بیش فعالی میشوند.

حتی بعضی مواد طبیعی مانند کندر که مادران برای رشد مناسب مغز جنین باید از ماه چهارم بارداری خودمصرف نمایند ولی فقط به اندازه ی ۱ عدس ، که اگر بیشتر بخورند بچه بیش فعال خواهد شد.

index

همچنین مصرف قرص آهن در زمان بارداری باعث ایجاد بیش فعالی در کودکان می گردد. این گونه بچه ها قابل کنترل نیستند و تا زمانی که نوزاد هستند،دائم گریه می کند و فریاد می زند و اذیت می کند و مزاحم پدر، مادر وخانواده می شوند و وقتی راه افتادند چه از لحاظ کلامی و چه از نظرفیزیکی، شروع به تخریب کردن این و آن و وسایل می کنند و حرکات ناهمگون انجام می دهند که از علت های مهم آن مصرف قرص آهن در دوران بارداری است. بعدازتولد نیز مصرف قطره های آهن برای کودکان باعث سیاه شدن دندانهامی گرددو به کبد لطمه می زند و در سنین بالاتر مصرف دائم آن، فرد را مستعد آلزایمر میکند. برای رفع کمبود آهن در حالت شدید، نوعی آب آهن تاب تغلیظ شده تولید و در عطاریهای مورد تایید عرضه شده است که سنتی است و در کنار رعایت تدابیر مربوط به کم خونی، به طور کامل کمبود آهن را جبران می کند و برای افرادی که کم خونی مختصری دارند

و همچنین خانمهایی که کمبود آهن ندارند در دوران بارداری، می توانندضمن رعایت تدابیر مربوطه از حسوم استفاده کنند که اخیراً تولید و در عطاریهای مورد تایید عرضه شده است، کفگیر حسوم را داخل قابلمه می گذارید تا درحین پخت غذا، باعث آزاد سازی آهن در غذا می گرددو کمبود آهن را جبران می نماید. گذاشتن طولانی مدت حسوم در ظرف پخت غذا باعث تیرگی رنگ غذا می شود که خطرناک نیست ولی فقط در صورت فقر آهن شدید این حد اشباع از آهن هفته ای یکبار توصیه می شود و در حالت سلامت، برای حفظ ذخایر آهن و جلوگیری از فقر آهن، گذاشتن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حسوم در حال جوشیدن کفایت می کند.

نسخه استاد خیراندیش برای کم خونی و جایگزین اسید فولیک در بارداری: خوردن روزی ۱۴ عدد بادام درختی و بصورتیکه مانند آدامس جویده شود تا جذب بزاقی صورت گیرد بسیار عالی جواب میدهد و میزان هموگلوبین خون را بسیار بالا خواهد برد .


 

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] آخر بارداری، خرمای تازه (رطب) میل کند. ایجاد این اختلال عوامل و دلایل بسیاری […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *