صبر والدین

صبر و بردباری از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی مفید برای هر سن و سالی است. برای والدین صبر و بردباری باید ویژه تر و همراه با گذشت و محبت نسبت به فرزندان باشد. تنها نکته ای که می توان به والدین در مورد اشتباهات و کارهای بی منظور کودکان یادآوری کرد این است که آنها نیز روزی کودک بوده اند و کارهای چه بسیار بدتر و اشتباه تری نسبت به فرزندشان داشته اند.

 

زمان برای کودکان بسیار کند تر از بزرگسالان می گذرد به میزانی که از عمر انسان می گذرد، گذر زمان سریعتر خواهد شد. زمانی که از کودک دو ساله خود می خواهید یک ساعت صبر کند برای او ده ساعت خواهد گذشت زمانی که از کودکان می خواهید پنج ساعت پشت میز در کلاس بنشینند برای آنها پانزده ساعت خواهد گذشت پس در برابر کم طاقتی فرزندتان صبور و با درایت باشید به مرور که کودکتان بزرگ تر می شود، زمان برای او تندتر خواهد گذشت.

كودكان عاشق بازي كردن با وسايل آشپزخانه هستند، بايد كابينت يخچال و اجاق گاز امن براي رفت و امد كودك باشد. در دستشويي، پودر لباس شويي صابون خمير دندان و دستمال كاغذي از دسترس كودك خارج باشد.كودكان دانشمندان كوچكي هستند كه بايد محل زندگي خود را كشف كنند. هنگامي كه خرابكاري ميكنند يادتان باشد كه اين شما بوديد كه فراموش كرده ايد محيط را امن نگه داريد.

 

منبع: نی نی لن


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *