مصرف این خوراکی موجب نقص جنین میشود

زنان باردار باید خیلی مراقب تغذیه خود باشند. گاهی ممکن است مصرف خوراکی هایی که بسیار هم مرسوم هستند موجب خطراتی برای مادر و جنین شود.مصرف زیاد این خوراکی توسط زنان باردار یک روستا در اطراف خراسان موجب تولد نوزادان دارای نقص جنینی شده است.

غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی با اشاره به اینکه استفاده از کرفس و گشنیز چه در دوران لقاح و چه در دوران بارداری ممنوع است، گفت:

«استفاده از زرشک، سیب ترش، ماست ترش، سرکه و ترشی و همچنین مصرف موادغذایی گرم زیاد و سرد زیاد ممنوع است. همچنین خوردن یخ نیز ممنوع است؛ گشنیز قندخون مغز را کاهش می دهد و موجب کاهش حافظه نوزاد می شود. همچنین مصرف حلوا و زعفران احتمال سقط جنین را افزایش می دهد»

barberry-properties-amazing-ir-3

وی بیان داشت: «تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر روی اثرات مصرف زرشک در دوران بارداری انجام شده است؛ دوران بارداری موش را ۲۱ روز در نظر گرفتند. یعنی ۳ تا ۷ روز. ۷ روز اول، سه ماهه اول انسان، ۷ روزه دوم سه ماهه دوم انسان، ۷ روز سوم سه ماهه سوم در نظر گرفتند و عصاره زرشک را از روز دوم به موش ها دادند. دیدند در روز ۱۷ و ۱۸ که سه ماهه سوم می شود جنین ها را به طریق جراحی خارج کردند. مشاهده شد که فک بالا تشکیل نشده و یا اکثراً کور بودند یعنی شبکیه تشکیل نشده بود و احشا خیلی از این موش ها بیرون زده بود.

در یکی از روستاهای اطراف خراسان، زنان بارداری که زیاد زرشک مصرف می کردند و بسیاری از بچه های آن ها هم دچار عارضه شدند.»

بنفشه و ختمی؛ موجب سقط جنین

کردافشار در برنامه خانه محبت خاطرنشان کرد: «مصرف بنفشه و ختمی موجب سقط جنین می شود و به طور کلی مصرف هر ماده غذایی قاعده آور موجب سقط جنین می شود همچنین ختمی باز کننده انتهای عروق رحم است که خود سقط کننده است و زنان باردار بدون مشورت پزشک حاذق و دانشگاهی طب سنتی هیچ گیاه دارویی و داروی گیاهی مصرف نکنند.»

منبع: هفت گنج


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *