نکاتی در مورد کودک و تلوزیون

تماشای تلوزیون و برنامه کودک یکی از لذت های بزرگ و خوب و تاثیر گذار در کودکی است. اما هر چیز خوبی را در کنار مضرات و تاثیراتش باید بررسی و ارزیابی کرد. در این مطلب به نکاتی در مورد کودک و تلوزیون اشاره می کنیم.

  • خوردن غذا را براي كودكتان با تماشاي تلوزيون يكي نكنيد.
  • غذا خوردن كاريست كه فرزندتان براي تمام عمر انجام خواهد داد،آن را شرطي نكنيد. بجاي آنكه فرزندتان به نقطه ايي خيره شود با او حرف بزنيد، شعر بخوانيد، داستان بگوييد و به او رابطه را بياموزيد
  • تماشاي تلويزيون علاوه بر خطر ايجاد كمبود تمركز و توجه و بي قراري ميتواند باعث بلوغ زودرس به دليل آسيب مغزي شود.

آسیب ماهواره برای کودکان

ماهواره واقعيتى است كه نميتوان آنرا انكار كرد، امروزه بسيارى از شبكه هاى ماهواره ايى اهدافى تربيتى را دنبال ميكنند.

اين يك فكر ساده لوحانه است كه فكر كنيم ديگران دلشان به حال ما سوخته و براي پر كردن اوقات فراقت مان بدنبال چاره اى ميگشتند، از اين رو تصميم گرفته اند براي ما شبكه هاى فيلم و سريال راه بياندازند.

  • تماشای تلویزیون و بازی های رایانه ای بیش از یک ساعت در روز باعث تشکیل امواج مخرب در مغز کودک و عصبانیت او می شود.
  • اگر کودک شما چیزی می خواهد که شما در مورد آن مطمئن نیستید، از او بخواهید برای درخواست خود دلیل آورد. آیا او می خواهد برنامه تلویزيونی مورد علاقه اش را ببیند؟ اگر توضیح دهد که اسباب بازیهایش را جمع کرده و یا اول یک چرت می زند بعد به تماشای آن می پردازد شما با خیال راحت تری به درخواست او جواب مثبت خواهید داد.

عوارض تماشاي طولاني تلويزيون

کودکانی که بیش از دو ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند یا مشغول بازی با رایانه می‌شوند، بتدریج دچار اضافه‌وزن شده و در نتیجه چاق می‌شوند!!!

کم بینایی یا نزدیکی بینی از عوارض دیگر تماشای از نزدیک به برنامه کودک هاست که والدین می بایست فاصله حداقل ۳ متری با تلوزیون برای کودکان رعایت کنند.


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *