ورزش های مفید پس از زایمان را بشناسید

زایمان فرآیندی پیچیده و طاقت‌فرسا است و صرف‌نظر از طبیعی یا سزارین بودن آن، فشار زیادی را به مادر وارد می‌كند. به همین علت این روز‌ها پزشكان بر بازتوانی پس از زایمان تاكید فراوان دارند تا خانم باردار پس از وضع حمل هر چه زودتر بتواند به وضعیت طبیعی خود بازگردد. با توجه به این شرایط نقش ورزش کردن خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند بسیار مهم و حیاتی میباشد و میتواند وضعیت فیزیکی بدن را تا حد بسیاری به شرایط قبل از بارداری بازگرداند.

5147225371316222165912355221727252197203

حركت شماره یک:

حركت ساده، اما در عین حال مهمی را برای شما انتخاب كرده‌ایم.

پس از دراز كشیدن روی زمین، زیر پاها را با دو دست گرفته و سعی كنید پاها را به هم نزدیك كنید. این حركت ساده را ۳۰ مرتبه در ۳ مرحله با فاصله یك دقیقه انجام دهید.

حركت شماره دو:

این حركت هم تقریبا مشابه حرکت شماره یک است، با این تفاوت كه در این حركت عضلات نزدیك‌كننده و دوركننده لگن تقویت می‌شوند. نقش این عضلات حفظ قوام رحم در دوران سالمندی است كه فرد در این دوران دچار افتادگی رحم نشود.

این حركت را مطابق تصویر به صورت زیگزاگی برای هر دو پا انجام دهید. ۱۵ مرتبه در ۳ مرحله با فاصله زمانی یك دقیقه برای این حركت كافی است.

حركت شماره سه:

پس از گرم شدن عضلات لگن سراغ مشكل‌ترین بخش این جلسه می‌رویم كه می‌بایست به دقت، مطابق شكل این حركت را انجام دهید.

برای انجام این حركت ابتدا روی زمین به پهلو دراز بكشید و یك بار پای راست را بالا بكشید و پس از كامل كردن ۱۵ تایی حركت، آن را برای پای چپ اجرا كنید.

همان‌طور كه گفتهیم این حركت را ۱۵‌‌مرتبه و در ۳ مرحله با فاصله یك دقیقه، یك بار برای پای چپ و یك بار برای پای راست انجام دهید.

منبع: تبیان


 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *