چند نکته تربیتی فرزندان

بسیاری از والدین تربیت و نحوه تعامل با فرزندشان را یاد ندارند. هر کاری قبل از انجامش نیاز به مطالعه دارد. تربیت فرزند و تعامل با آنها نیاز قبل از بدنیا آمدن کودک باید مورد آموزش والدین و توجه آنها قرار گیرد. در اینجا به برخی از نکات تربیتی در مورد تعامل و تربیت والدین با فرزندان اشاره می شود.

اختلاف

تحقيقات نشان ميدهد، كودكاني كه شاهد دعواها و كشمكشهاي والدين خود هستند به اندازه كودكان طلاق آسيب ميخورند. درحقيقت كودكان طلاق كه با جداشدن پدر و مادر در محيط آرام و بدور از جنجال رشد ميكنند آسيب كمتري مي بينند.

با دعواها و كشمكشهاي هميشگي حال و آينده فرزندتان را نابود نكنيد. مشكلات و اختلافاتتان را پشت درهاي بسته و در خلوت با همسرتان حل كنيد

مسولیت

اگر کودک بعد از قبول یک مسئولیت، آن را انجام نمی دهد، به او بگویید: اگر این مسئولیت را با دلیل منطقی نمی پذیری، در عوض باید از بین این چند مسئولیت یکی دیگر را انتخاب کنی!!

قرار نیست کودک «کارگر» منزل باشد، اما سپردن “مسئولیت”به کودک به رشد شخصیت او کمک می کند.

مقایسه

هرگز کودکان رامقایسه نکنید این کاربه اعصاب آن‌ها آسیب می‌زند و باعث کاهش توانایی‌هایشان می‌شود

زیراکودک فکر می‌کندواقعا مشکل دارد وتوانایی لازم برای انجام کاری راندارد

دروغ

چند عامل، کودک را به دروغ گفتن وا می دارد:

بی اعتمادی به پدر و مادر، هراس از تنبیه، آموختن دروغ از دیگران (خصوصا والدین)، کمبود توجه و جلب توجه به کمک دروغ یا «خالی بندی». این عوامل را از بین ببرید!

تکرار

ارتباط ذهني در نوزاد از يك دستي و يكساني به وجود مي آيد. اگر شعر يا داستاني براي كودك خوانده ميشود، تكرار يك تا پنج شعر و داستان هر روز و هر شب بهتر از ده داستان و شعر است. هرچه تنوع كمتر باشد رشد مغزي كودك بيشتر است.

دزدی تعریف داره

بچه ها دزدی نمی کنن، فقط یه چیزیو که دوست دارن از یه جا برمیدارن اگر بچتون از خونه فامیل چیزی رو برداشت شروع نکنید نصیحت کردن که این کار خیلی بدی بود چون بچه اینو نمی فهمه سوار ماشین بشید برید اون وسیله رو پس بدید، دیگه تاعمر داره یادش نمیره با عمل نشون بدیداین کار بده نه با زبان.


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *