کنترل جمعیت خانواده

ایجاد خانواده و فرزندآوری یکی از آرزوهای افراد مجرد حتی در کودکی بحساب می آید. اما هر کار بدون اصول و آشنا بودن با شرایط ممکن است انسان را دچار سردگمی کرده و مشکل ساز شود. هر انسان برای بقا وزندگی نیازمند امکانات اولیه زندگی است تا بتواند برای خود وخانواده یک زندگی خوب ومفرح را رقم بزند.حال تصور کنید بارشد جمعیت درکشور امکان استفاده بهینه از امکانات موجود کمتر شده وبطبع زندگی سخت تر خواهد شد.

حال اگر آن کشور جزء کشورهای در حال توسعه وکشورهای جهان سوم باشد این موضوع جدی تر خواهدبود. بنابراین مسئولان وسیاست گذاری کشور باکمک کارشناسان ومحققان در این زمینه برآن شدند تا طرح هایی اجرا کنند تاجمعیت کنترل شده باشدتا زمینه های پیشرفت درجامعه فراهم باشد. بنابراین درابتدا شما رابا مفهمومی بنام تنظیم خانواده وکنترل جمعیت آشنا خواهیم کرد.

تنظیم خانواده وکنترل جمعیت به مجموعه قوانین ودستورالعمل هایی گفته میشود که ما رادر کنترل جمعیت خانواده کمک کرده و باید بنا برآن عمل کرد.بر پایه تحقیقات محققان هرچه جمعیت در یک خانواده کمتر باشد، می توان کنترل بهتری بر خانواده داشت و بهترین امکانات را فراهم نمود تا فرزندان بتوانند رشد کنند و وارد جامعه شوند. تاریخچه تنظیم خانواده در ایران اسلامی با وضع این قوانین در بین سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۸ برگشته و طبق آن عمل خواهد شد. حال دستورالعمل های تنظیم خانواده می تواند شامل بهداشت روابط جنسی بوده تا دلایل کنترل جمعیت و استانداردهای موجود در جامعه.

خانواده ها و اعضای خانواده به خصوص پدران و مادران موظف به اجرای این قوانین هستند و اگر خواستار فرزند بیشتر هستند می بایست امکانات آن را داشته باشند. در گذشته خانواده ها به این موضوع اهمیت نداده و دیده اید که تعداد فرزندان دور رقمی بوده و خانواده پرجمعیت بوده است این امر مشکلات بسیاری را دارد از جمله این مشکلات خانواده پرجمعیت می توان به عدم توجه کافی به فرزندان و آثار آن، نبود امکانات تفریحی و امکانات تحصیلی برای همه آنان به یک میزان و همچنین به مشکلات اقتصادی اشاره کرد این در صورتی است که یک خانواده کم جمعیت و متعادل میتواند امکانات بهتری رابرای فرزندان فراهم کرده وبا توجه به آنان و تربیت درست بنوعی سلامت جامعه را تضمین کرد.

پس به نظر خودتان بهتر نیست با کنترل جمعیت خانواده زندگی بهتری را فراهم سازیم؟!

منبع:

http://cafebazaar.ir/app/?id=ir.mmsi.khanevade

 


 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *