کودک و محبت

از محبت خارها گل می شود این ضرب المثل قدیمی یکی از اصلی ترین راههای بالا بردن حوصله را نشان می دهد. اما هر اندازه یک نفر را دوست را دوست داشته باشید، تحمل تان هم نسبت به کارهای او بالا می رود. گاهی زیاد بودن کارهای پدرومادر موجب می شود از ابراز محبت و فکر کردن به رابطه عاطفی میان خود و فرزندشان غافل شوند. نوازش تشویق نیست نوازش نیاز بچه ها است مثل غذا. ما باید بچه را نوازش کنیم بچه همیشه باید نوازش بگیرد چه کار خوب بکند و چه کار بد بکند

بی توجهی غیرفعال

بی توجهی غیر فعال را از چه زمانی می توان شروع کرد؟

می توان از یک سالگی شروع به بی توجهی به مانورهای کودک کرد. مانور کودک، رفتاریست که کودک در صورت شنیدن نه و برای رسیدن به خواسته خود انجام می دهد. مثل جیغ زدن، داد کشیدن، خود را به زمین انداختن، پرت کردن، سر کوبیدن.

اما اگر فرزندتان هنوز حرف نمی زند و با عصبانیت جیغ می کشد، یا مریض است و بی قراری می کند و یا اگر گریه فرزندتان از غم یا ناراحتی واقعی است، بی توجهی نکنید بلکه کمکش کنید بدون اینکه با توجه دادن ویژه کارش را تقویت کنید.

تحسین کودک

کودک و نوجوان چه موفق بشود چه نشود بخاطر سعی و تلاشش باید تحسین و تشویق شود. اگر والدین تنها زمانی که کودکشان استعداد و شایستگی از خود نشان می دهد ، او را قبول و تأیید کنند ، آنگاه رسیدن به کمال ، برای کودک به کاری یکنواخت و کسل کننده تبدیل می شود. بزرگترین کاری که پدر می تواند برای فرزندانش انجام دهد اینست که مادرشان را دوست داشته باشد و به او عشق بورزد خانواده ای که با عشق باشد برای شما و بقیه بهشت خواهد بود.

بوسیدن

بوسیدن فرزند پرخاشگری او را کاهش میدهد همچنین انرژی های اضافی او را تخلیه میکند! ویک نوع تن آرامی را برای او فراهم میکند!

هرچیز اندازه ای دارد

کودکانی که بیش از حد حمایت شده اند و بیش از حد سعی شده تا رنجیده خاطر نشوند ، کودکانی رشد نیافته و نابالغ خواهند شد که همیشه همچون نوزادان مورد محبت والدین قرار می گیرند

از این رو این کودکان برای برخورد با حقایق زندگی خارج از حمایت خانواده آمادگی ندارند.

محبت غیرکلامی:

بوسه باعث ترشح اندورفین و اکسی توسین میشود, به همین دلیل بوسیدن باعث میشود احساس خوشحالی کنید و استرس کمتری داشته باشید و انرژی مثبت بیشتری حس کنید.

افرادی که درکودکی بیشترازجانب والدین،مورد محبت ونوازش قرارگرفته‌اند دارای قدرت تحلیل بیشتری خواهند بود و درآینده به راحتی می‌توانند این محبت رابه نزدیکان خود انتقال دهند.

محبت مکملی دارد به نام احترام. محبت و احترام در کنار هم معجونی می‌شود که هر کدام اثر دیگری را ضمانت خواهد کرد.

هوای دختران را بیشتر داشته باشیم

یادتان نرود دختران تا سنین بالا به تعامل گرم با مادر نیاز دارند (آغوش و نوازش) بزرگترین آسیب به فرزندتان رابطه سرد و جدی داشتن با اوست.


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *