۱۱ اتفاق بد بعد از بارداری را بشناسید

بارداری دورانی بسیار شیرین است که در انتظار فرزند عزیزتر از جان سپری میشود. اما بعد از این دوران اتفاقاتی انتظار شما را میکشد که ممکن است رویای زیبای فرزند دار شدن را آشفته کند. شاید آگاهی داشتن و اشنا شدن با این اتفاقات به توانایی مقابله و درک بیشتر و آمادگی بهتر مادران کمک کند.

خستگی ها امان شما را میبرد

کم خوابی ها و راه رفتن مداوم در طول شبانه روز و دردها و ناراحتی هایتان شما را عصبی و کلافه و پرخاشگر می کند. کسی که غیر از این انتظار داشته باشد عواقب جانی و جنایی آن گردن خودش می باشد.

حلقه های تیره ی زیر چشم

هیچ آرایش و میکاپی نمی توانند آن حلقه های سیاه را بپوشانند. بارداری در بدن شما تغییراتی به وجود می آورد که این حلقه های سیاه زشت از پیش پا افتاده ترین آن هاست.

بزرگ شدن شکمتان و نفرت از خود

کم کم با بزرگ شدن شکم تان می بینید که اولین چیزی که رو به روی شماست شکم بزرگتان است. در این مواقع شما از چاق ترین کسی که می شناسید هم شاید شکم بزرگتری داشته باشید. این باعث می شود تا از خودتان نفرت داشته و عصبانی شوید.

خونریزی های ترسناک بعد از بارداری

یک یا دو هفته بعد از بارداری ممکن است خونریزی زیاد و وحشتناکی داشته باشید که این ها ناشی از جمع شدن رحم و بازگشت بدن تان به حالت عادی است. شما شبیه این خونریزی ها را هیچ وقت دیگر تجربه نخواهید کرد و با اینکه برایتان تازگی دارد و آزارتان می دهد باید آن را پشت سر بگذارید.

میل جنسی شما کم می شود

زنانی که زایمان می کنند به خصوص آن ها که زایمان طبیعی دارند ممکن است به شدت از رابطه ی جنسی دوری کنند. این ها نه برای یک هفته یا یک ماه بلکه حتی تا دو سال بعد ممکن است دیگر میلی به رابطه ی جنسی نداشته باشند.

نوسانات خلقی خسته کننده

نوسانات خلقی شما در بدترین حالت ممکن قرار دارد. ممکن است ناگهان عصبی شوید یا اشک بریزید و احساساتی شوید و یا خوشحال باشیدو نوسانات خلقی پس از بارداری جر اتفاقات طبیعی این دوران است.

post-partum-depression2

کفش شما دیگر اندازه پایتان نمی شود

عضلات پای شما تغییر کرده اند و ممکن است دیگر هیچ وقت به حالت سابق بازنگردند. این می تواند ناراحت کننده باشد به خصوص اگر دائمی باشد. ماساژ می تواند در این مواقع کمک کننده باشد.

لباس های تان اندازه تان نخواهند بود

شما انتظار داریذ تنها با یک زایمان تمام تغییراتی که بدن شما طی ۹ ماه داشته است تمام شود و به حالت قبلی بازگردید؟ واقعا این انتظار را دارید؟ این امکان ندارد. شما تا مدت ها نمی توانید شبیه قبل شوید به خصوص سایز کمر شما به این زودی ها باز نخواهد گشت.

postpartum-weight-loss

ریزش مو

شما پس از بارداری به یک انتخاب خوب برای آگهی های افراد کم مویی که بعدا قرار است مو بکارند تبدیل خواهید شد. ریزش مویی که شما طی بارداری دارید ممکن است خیلی دیر جبران شود و تا مدت ها همراه شما بماند. موهای ازدست رفته تان به این زودی ها باز نخواهند گشت

کنترل کم بر روی ادرار

شما دیگر نمی توانید روی ادرارتان کنترل خوبی داشته باشید. این موضوع حتی ممکن است تا مدت ها بعد از زایمان  ادامه پیدا کند.

گرسنگی دائمی

شما همیشه گرسنه هستید به خصوص اگر در حال شیر دادن بچه باشید. باید بتوانید تغذیه خود را مدیریت کرده و خوراکی های کم حجم و پر کالری مصرف کنید تا توان بدنی خود را از دست ندهید.

منبع: هفت گنج


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *